Konkursy i zabawy weselne

konkursy i zabwy

W pierwszej kolejności zostawiam propozycje zabaw integracyjnych, które bardzo często pojawiają się na parkietach, a następnie zapoznacie się z listą konkursów i z alternatywną wersją oczepin.

Jeśli nie znajdziesz tutaj zabawy czy konkursu weselnego, który znasz i chcesz go mieć na swojej imprezie – wystarczy, że mi go opiszesz wysyłając mi wiadomość.

Zabawy taneczne integracyjne

Układ taneczny dla wszystkich gości

Jest to bardzo prosty układ taneczny, kilka ruchów, którymi zaangażujemy wszystkich od dzieci po seniorów. Niejednokrotnie prowadziłem to tuż po pierwszym tańcu Pary Młodej lub zamiast pierwszego tańca. Tak, nie wszystkie wesela są szablonowe i wtedy potrzebne są „zamienniki”

Weselny pociąg Rynkowskiego

Nie ma się co oszukiwać…. przeżytek, ale dalej się sprawdza. Dlatego często prowadzę pociąg rozdając gościom cekinowe kapelusze i hawajskie naszyjniki. Zapraszam już ubranych gości, by dołączyli do pociągu i faktycznie to się sprawdza. Jesteśmy w stanie zebrać na parkiecie zdecydowaną większość gości.

Macarena / Zorba / Kankan / Kaczuchy

Macarena to już obowiązek! Pozostałe osobiście bym odpuścił, ale jeśli padnie pomysł to tańczymy. Nie ukrywam, że zawsze inicjowana jest podstępem, kiedy mamy tłumy na parkiecie, a goście nawet nie wiedzą kiedy zaczynają naśladować za mną ruchy i odtwarzać słynną choreografię.

Taniec integracyjny „cała sala”

Tworzę dwa koła. Faceci w środku, panie od zewnątrz. Oba koła poruszają się tanecznym krokiem w przeciwnym kierunku. Co kilka chwil muzyka ustaje i panowie odwracają się do pań i za każdym razem wszyscy wykonują pewne polecenia. Finalnie jeszcze o tym nie wiedząc rozpoczynamy słynnego walca i nie to jest najistotniejsze – my go śpiewamy, ponieważ jest to utwór „cała sala śpiewa z nami” Ciężko to sobie wyobrazić, ale zaufajcie mi – warto!

Astronomia – Rudy się żeni

W zależności od rodzaju i klimatu wesela pozwalam sobie na wstęp do utworu „rudy się żeni” trochę świeższym akcentem czyli motywem z słynnej Astronomii Stefana F. To już tradycja, kiedy panowie podrzucają Pana Młodego do góry podczas, gdy cała sala śpiewa do „rudy się żeni” jego imię, ale najpierw wnoszą go na parkiet w clubowym rytmie. Mamy połączenie tradycji i nowoczesnej muzyki.

Piękna Młoda

Jeśli mamy piosenkę dla niego, to dlaczego nie dla niej?
Tomo – Piękna Młoda to piosenka dla Pani Młodej, chyba, że decydujemy się na wesele bez disco polo to zawsze najdzie się zamiennik. Tutaj cała sala w jednym kole klaszcze i śpiewa dosyć prosty refren i każdego zapraszamy do tańca z Panią Młodą.

Oczepiny tradycyjne lub alternatywnie

Klasyczne rzucanie welonem czy bukietem oraz muchą lub krawatem, ok.
Wiemy o co chodzi. Zapraszamy wszystkie panie stanu wolnego i wszystkich kawalerów. Pierwsza rzuca za siebie w stronę pań Młoda, następnie do kawalerów Pan Młody…. ale zawsze możemy zrobić to inaczej jeśli tylko chcecie żeby wyglądało to bardziej efektownie.

Do bukietu Panny Młodej przywiązujemy wstążki. Każda z pań chwyci jedną z nich i staną wokół niej. Pani Młoda ocina losowo po jednej wstążce, aż do wyłonienia tej jednej, która według tradycji będzie naszą nową Panną Młodą.

Panowie kawalerzy w jednym kole, plecami do siebie, otrzymują dwa pudła. Tylko w jednym z nich jest mucha lub krawat Pana Młodego. Panowie przekazują z rąk do rąk pudła w rytmie muzyki, ale kiedy ona ucichnie….
Zapraszamy tych, którym zostały one w dłoniach i komisyjnie sprawdzamy, który wedle tradycji zostanie nowo wybranym Panem Młodym.

Konkursy weselne

Test zgodności Pary Młodej

KONKURSY I ZABAWY WESELNE

Jenga weselna

KONKURSY I ZABAWY WESELNE

Literki

KONKURSY I ZABAWY WESELNE

Jaka to melidia

Tykająca bomba

Świstaki

Paczka z ameryki

KONKURSY I ZABAWY WESELNE

Ślubowanie na idealnego teścia

KONKURSY I ZABAWY WESELNE

Pantoflarz

Balonowa miłość

Szalone marynarki

Ręka i noga

KONKURSY I ZABAWY WESELNE

Gorące krzesła + Fanty

KONKURSY I ZABAWY WESELNE

Wycieczka do ZOO / Kareta

KONKURSY I ZABAWY WESELNE

Belgijka

Młody Młoda – Skakanie przez linę

Limbo weselne

Zabawa Boks weselny